Unit Conditions
| Battery Health | N/A |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | With Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | N/A |
OPPO A17k 3GB/64GBPre-owned
Navy Blue| official| 64GB
৳7499 Tk
The OPPO A17k is a budget-friendly smartphone with a 6.56-inch IPS LCD display, MediaTek Helio G35 chipset, and 5000mAh battery. It offers reliable performance with 3GB RAM and 64GB storage, perfect for basic daily tasks.
Status :
Stock Available
Warranty :
7 days replacement guaranty 6 month service warranty
64GB
3GB
Region:official
specifications
| Display Size | 6.56 inches |
| Display Type | IPS LCD, 60Hz refresh rate |
| Display Resolution | 1612 x 720 pixels, 269 PPI |
| Dimensions | 164.2 x 75.4 x 8.3 mm |
| Weight | 189 grams |
| SIM | Dual Nano SIM |
| OS | Android 12 with ColorOS 12.1 |
| Chipset | MediaTek Helio G35 (12nm) |
| Network | 4G LTE, HSPA, GSM |
| Memory | 3GB RAM, 64GB internal storage, expandable up to 1TB via microSD |
| Main Camera | Single: 8 MP (f/2.0) |
| Selfie Camera | 5 MP (f/2.2) |
| Sensors | Accelerometer, Proximity |
| Battery Info | 5000 mAh, 10W wired charging |
| Other Features / Info | Water-resistant design, Bluetooth 5.3, MicroUSB 2.0 port |



